Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.



Právě připojeni - hostů: 534 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA





Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balné



Objednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA




DOPORUČENÁ KNIHA:



Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.





Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.




  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Henning Hensch: Případ vesnice Rugovo - výmluva NATO pro agresi proti SRJ Tisk Email

Úterý, 14. srpna 2012 / Jovana Vukotić, Timofej Aleksejev



Německo vstoupilo do války proti Jugoslávii spolu s NATO s lživým odůvodněním. Svědčí o tom překvapivé přiznání německého policisty Henninga Hensche, který koncem devadesátých let pobýval na Kosovu v rámci mise OBSE. Hensch koncem ledna 1999 pořídil fotografie, které tehdejší německý ministr obrany Rudolf Sharping využil, aby ospravedlnil nezbytnost okamžitého vstupu NATO do kosovského konfliktu. Fotografie likvidovaných kosovských teroristů ve vesnici Rugovo prezentoval Sharping jako snímky nevinných albánských obětí.

Co se vlastně stalo ve vesnici Rugovo koncem ledna 1999, několik měsíců před začátkem operace NATO proti tehdejší Jugoslávii? Podle srbských zdrojů šlo o likvidaci více než dvaceti teroristů „Kosovské osvobozenecké armády“ (UÇK). Západní média poukazují na to, že mezi zabitými bylo minimálně 9 civilistů. Konkrétně New York Times, s odvoláním na výpověď jednoho z velitelů UÇK, psal, že „ve vesnici byli pouze 4 příslušníci UÇK a že on neví, kdo byli ostatní.“

Henning Hensch jako představitel mise OBSE byl toho dne, 29. Ledna 1999, ve vesnici Rugovo. Vzpomínky, které pan Hensch sdělil v rozhovoru s dopisovatelkou „Hlasu Ruska“ Jovanou Vukotić, odhalují zcela nové okolností v souvislosti s touto událostí. Tady se v žádném případě nejednalo o likvidaci albánských civilistů, vyjádřil své přesvědčení Hensch.

„Našli jsme 25 těl a osoby byly zabity různými způsoby, jako policista jsem hned pochopil, že tak se to nemohlo stát. 11 těl bylo v kombi vozidlu, vedle leželo ještě několik těl. Ve stáji, která sloužila jako garáž, ležela další. Povrch za stájí byl pokrytý sněhem, a jelikož v něm nebyly žádné stopy, napadlo mě, že těla sem byla přenesena. Byli tedy zabiti na jiném místě, a to den nebo dva před tím, 27. nebo 28. ledna během bojů srbských bezpečnostních sil a příslušníků UÇK.“

Tehdejší německý ministr obrany Rudolf Sharping ukázal jen část fotografií, které pořídil Hensch, s komentářem, že snímky jsou prací jistého německého důstojníka. O představiteli mise OBSE Henningu Henschovi se vůbec nezmínil. Fotografie, na kterých je jasně vidět, že zabití jsou příslušníci UÇK, ministrovi obezřetně „proklouzly“.

Tak se tehdy ministru Rudolfu Sharpingovi podařilo přesvědčit veřejnost, že opět „zlí hoši“ Srbové zabíjejí bezbranné Albánce a tím způsobují kolony uprchlíků. Na titulní stránce magazínu „Express“ se nachází titulek s citátem ministra: „Proto válčíme“.

„Ano, pro Němce to znamenalo, že se poprvé po Druhé světové válce zúčastní nějaké vojenské operace. Mám dojem, že situaci na Kosovu tehdy zveličili. Týká se to v prvé řádě albánských uprchlíků. Ve chvíli, kdy jsem byl na Kosovu, neopouštěli masově své domovy. Skutečný exodus nastal spolu s bombardováním. Je to moje zkušenost a vím, že to tak bylo. Z velké části byly zprávy z Kosova zveličovány a vždy jednostranně ke škodě Srbů. Vedení UÇK nikdy nebylo právně stíháno, téměř nikdo nebyl předveden před Haagský tribunál kromě případu Haradinaj, který byl zproštěn viny.“ (v současnosti čeká Ramush Haradinaj na rozsudek Tribunálu v opakovaném procesu, pozn. aut.)



Připomeňme, že jedním z důvodu pro zahájení bombardování Jugoslávie byly „masové etnické čistky“ na Kosovu, a případ vesnice Rugovo je dalším důkazem, že mediální kampaň proti Bělehradu byla připravována za použití zřejmých lží. Jak je již známo, NATO začalo zvažovat intervenci po vraždě 40 albánských civilistů v kosovském místečku Račak. Tady je důležité zmínit, že nezávislí experti, na základě prostudování všech forenzních zpráv došli k závěru, že nejsou důkazy o tom, že mezi zabitými jsou civilisté, a také, že nejsou důkazy, že je zabili srbští vojáci. To však bylo zveřejněno po všech hrůzách, které tehdejší Jugoslávii přinesla operace NATO „Milosrdný anděl“.

Politické „photoshop přednášky“ naučené a vyzkoušené při bombardováním tehdejší Jugoslávie se uplatňují dodnes. Fotografie z Iráku z roku 2003 se používají jako ilustrace aktualit o strádání obyvatelstva v Sýrii. Fotografie syrské rodiny, která se prochází po městě se „míchá“ s pozadím zničeného města. Henning Hensch se obává, že Sýrii čeká stejný, kosovský scénář:

„Vidíte, není tu pomoci. Rada bezpečnosti OSN nepřináší žádná konkrétní řešení, zasedá a jedná, a lidé v Sýrii jsou stále bezmocní. Tak tomu bylo na Kosovu, potom v Libyi. Násilí se musí zastavit. Na Kosovu bylo všechno zničeno bombami, v Iráku též, a nyní se všechno opakuje v Sýrii. A pak budou všechno obnovovat, rekonstruovat, přičemž se tím zabývají stejní lidé…“

V 19. století známý aforistik Kozma Prutkov napsal: ´Pokud na kleci, ve které je slon, vidíš ceduli, kde je napsáno „býk“, nevěř tomu´. Právě takovou radu mají dostat lidé, kteří sledují mediální kampaně jistých států proti, dle jejich mínění, nevhodným režimům.

Jovana Vukotić, Timofej Aleksejev

(Hlas Ruska)

Zdroj:

http://www.nspm.rs/

http://rus.ruvr.ru/

video:

http://www.youtube.com/watch?v=sy9JZk8GBlw

překlad NK