Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 2362 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Ustojí Karel Schwarzenberg tento skandál? Tisk Email

Středa, 21. května 2014 / Martin Prokeš – blogJaký skandál? Při slovní přestřelce mezi ním a poslancem Foldynou ve Sněmovně informoval (patrně v návalu emocí, kdy zaujal defenzivní pozici - prostě se prokecl), že o bombardování Srbska se hlasovalo v roce 1999 při zasedání Trilaterální komise. Pozor, nebavíme se o "konspiračních teoriích" - o Bilderbergu apod. Toto přímo řekl Karel Schwarzenberg na půdě Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Tuto informaci jsem se bohužel nedozvěděl z našich médií hlavního proudu (tedy ani veřejnoprávních ani těch magnátských). Dočetl jsem se to na Protiproudu Petra Hájka

 – viz celý článek.

Petr Hájek ocitoval celý projev pana Schwarzenberga a pro úplnost jej ocituji také:

Rád bych prostřednictvím pana předsedajícího upozornil pana poslance Foldynu, že nasedl falešným informacím. Já jsem nikdy nepodporoval bombardování Srbska. Naopak, to si dobře pamatuju, těsně před tím, než to začalo, bylo zasedání Trilateral Commision ve Washingtonu a tehdy byli tři, bohužel pouze tři přítomní, kteří se postavili proti plánu zahájit bombardování Srbska. To byl, budete se divit, Henry Kiessinger, byl to nynější ministr zahraničí Království švédského Karl Bild a potom jsem byl já v té diskusi. Je něco jiného, když ta válka proběhla a Srbsko ztratilo nadvládu nad Kosovem a nebyla nejmenší naděje možnosti, že by ji získalo zpátky, že jsem uznal Kosovo jako nezávislou zem. Ale bombardování Srbska jsem opravdu nepodpořil. Děkuji mnohokrát.“

Tímto prohlášením sice sám sebe obhájil, že není úplná zrůda, nicméně odhalil naprosto skandální informaci, a sice, že o bombardování jakéhokoli státu může rozhodovat jakási komise, jejíž složení nikdo nezná, její existence je opředena mýty, její jednání jsou veřejnosti i novinářům nepřístupná...

Společně s Petrem Hájkem se můžeme ptát: Hlasoval jste pro či proti Operaci Majdan, pane Schwarzenbergu? Nebo se můžeme ptát: Odhlasovala se i operace Arabské jaro v Trilaterální komisi? Co "bezletová zóna" a následné bombardování Libye nebo podpora teroristů v Sýrii? O čem všem se v této komisi rozhoduje?

Třeba o tom, že jednoho krásného dne se unesou čtyři letadla bez jakéhokoli zájmu protivzdušné obrany a po hodině letu, aniž by je jediná stíhačka "pacifikovala" naletí do dvou mrakodrapů a pak ještě do nejstřeženější budovy na světě? Tehdy jste při hlasování museli mít teda hodně sevřené zadky, že vám to veřejnost spolkne. Ale připravené jste to měli dobře - realizační tým byl docela sehraný a co se nepovedlo, tak to pozametaly FBI, CIA a vyšetřovací týmy vlády USA. Hlasoval jste, pane Schwarzenbergu, tehdy pro nebo proti Operaci 9/11?

Budu teď sledovat, jestli někdo, kdo má v popisu práce sledovat politiky a jejich výroky, tento knížecí lapsus zaznamenal. Kolikrát jsme byli svědky, kdy za výroky mnohem menšího významu nějaký politik padnul. Např. tehdejšího předsedu ODS Topolánka stál politickou kariéru rozhovor do bezvýznamného časopisu pro gaye. Rozhovor, který byl v podstatě na úrovni hospodského tlachání. Nebo expremiér Rusnok, co si musel vyslechnout za to, že se projevil jako normální člověk, kterému se kvůli nějakýmu Mandelovi nechce cestovat přes půl zeměkoule. Co si vyslechne pan Schwarzenberg? Obávám se, že nic. Bude obvyklé ticho po pěšině. Nikoho z novinářů nenapadne se pana Schwarzenberga zeptat, jestli jeho až iracionálně protiruský tón je dohodnutá linie v Trilaterální komisi. O čem všem se tam hlasuje, případně k čemu je ta slavná OSN, když se o bombardování Srbska rozhodlo ne v OSN, ale někde ve Washingtonu na zasedání Trilaterální komise.

Proč by se ho taky někdo takhle "drze" ptal? Novinářské řemeslo přece není o tom klást nepříjemné otázky opravdu mocným. Důležitější je informovat veřejnost o životě a o smrti slavné zpěvačky, případně odříkat mantru, že za všechno zlé může Rusko a Putin. Zabývat se důkazy nebo fatálními přiznáními velkých hráčů by mohlo být nebezpečné. Zítra bych si to kafíčko s kolegy z redakce už nemusel dávat...

Je to zajímavý posun po 25 letech...

- - -

Zdroj: martinprokes.blog.