Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 217 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
Visits today: 2
Visits total: 464877
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Kosovská policie zadržela Srby, kteří přišli k hrobům Email

Pondělí, 25.leden 2010

Priština - Kosovská policie potvrdila, že v blízkosti obce Sekirača v okrese Podujevo v sobotu 23. ledna zadržela více než 20 Srbů, kteří podle ní ilegálně přešli administrativní hranici s Kosovem.

Mluvčí Kosovské policie Baki Keljani pro agenturu Beta řekl, že více než 20 Srbů v sobotu přešlo na Kosovo mimo hraniční přechody, aby se zúčastnilo vzpomínkového ceremoniálu.

„Více než 20 osob v sedmi vozidlech dnes vstoupilo na Kosovo mimo hraniční přechod, aby se zúčastnilo církevního obřadu a navštívilo hroby v obci Sekirača v okrese Podujevo. Policie počkala, než církevní obřad dokončí a poté je předvedla na nejbližší policejní stanici.“ uvádí Keljani. Zadržení byli různého věku, mezi nimi i děti.

Protože zadržení Srbové již podali své výpovědi policejním vyšetřovatelům, bude jejich případ předán příslušnému soudci, který rozhodne o dalším postupu.

Podle Keljaniho nikdo nepochybuje o tom, že důvodem ke vstupu na Kosovo byl církevní obřad. Podle kosovských předpisů však přestupkový soud může finančně nebo vězením potrestat osoby, které přejdou hranice mimo k tomu určené přechody.

Ivanović zadržení odsoudil

Kosovska Mitrovica - Státní tajemník Ministerstva pro Kosovo a Metohiji Oliver Ivanović agenturu Beta informoval, že od Eulexu žádal propuštění zadržených Srbů z vazby. Jejich předvedení na policejní stanici v obci Lužane odsoudil s tím, že  Eulex by měl lépe spolupracovat také se Srbskem, aby se podobným případům mohlo předcházet.

„Eulex musí tlačit na Kosovskou policii, aby se zdržela podobných zásahů, protože lidé, kteří přicházejí na hřbitovy, pro nikoho nepředstavují žádné nebezpečí.“, řekl Ivanović a dodal, že zadržení nejsou schopni zaplatit pokuty ve výši 250 Euro.

Obec Megrese, odkud Srbové přišli, se nachází těsně u administrativní hranice Kosova a Srbska. Žije zde pouze několik rodin, avšak jejich hřbitov, kvůli jehož návštěvě přešli bez potřebného povolení hranice, se již nachází na kosovské straně.

Zdroj:Politika,Přeložila Lucie Nováková