Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 43 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Indie neuzná Kosovo ani po stanovisku ICJ Email

Úterý,17.srpen 2010

Indie neuznává jednostranně vyhlášenou nezávislost Kosova a nezměnila postoj ani po zveřejnění stanoviska Mezinárodního soudního dvora (ICJ), oznámilo indické ministerstvo zahraničních věcí.

Po prostudování stanoviska ICJ o Kosovu se náš postoj k jednostrannému vyhlášení nezávislosti Kosova se nezměnil,“  řekl mluvčí indického ministerstva zahraničních věcí Vishnu Prakash v první reakci Indie na stanovisko ICJ.

ICJ dne 22. července na žádost Srbska vydal posudek, že jednostranným vyhlášením nezávislosti Kosova není porušeno mezinárodní právo, rezoluci OSN č. 1244, ani mezinárodní právní řád v Kosovu.

Indie nezávislost Kosova neuznala a indičtí představitelé již dříve uvedli, že toto rozhodnutí je založeno na „pevném postoji Indie, že všechny země by měly plně respektovat suverenitu a územní celistvost všech zemí.“

Indičtí představitelé rovněž vyjádřili obavy, že by otázka Kosova  mohla vést k „nebezpečnému precedensu“ pro ostatní případy jednostranného odtržení po celém světě.

Indie sama se na svém území potýká se separatistickým hnutím v některých provinciích.

Kosovo, které 17. února 2008 vyhlásilo jednostrannou  nezávislosti na Srbsku, zatím uznalo 69 zemí.

Přeložila: Věra Marjanovič. Zdroj: http://www.blic.rs/Vesti/Politika/202111/Indija-ne-priznaje-Kosovo-ni-posle-misljenja-MSPa