Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 2250 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
„Odmítl jsem splnit rozkaz generála Clarka napadnout Rusy na letišti Slatina“ Email

Středa,17.listopad 2010
Britský popový zpěvák a bývalý důstojník britské armády James Blunt vyprávěl, jak odmítl rozkaz vrchního velitele vojenských operací NATO na Kosovu, amerického generála Wesleyho Clarka, aby zaútočil na ruské jednotky na prištinském letišti roku 1999.„Dostal jsem přímý rozkaz ovládnout více než 200 ruských vojáků, kteří se na letišti nacházeli. Tehdy jsem byl hlavním důstojníkem, který velel jednotkám. Vojáci pod mým velením byli z parašutistického pluku a očividně byli pro útok“, řekl Blunt pro Rádio BBC.

Americký generál Wesley Clark nařídil “zničení“ ruských sil, avšak Blunt, riskujíce vojenský soud, požádal o vysvětlení, uvedlo britské rádio."Naštěstí se na rádiovém spojení právě nacházel velitel britského vojska, generál Mike Jackson, který prohlásil, že nedovolí svým vojákům 'zahájit Třetí světovou válku' a nařídil nám obklíčit letiště“, řekl Blunt.
Blunt zdůraznil, že by neuposlechl, ani kdyby generál Jackson nařídil na Rusy zaútočit a dodal, že za několik dní ruští vojáci zůstali na letišti bez jídla a vody a chtěli si s nimi letiště rozdělit, uvedl britský list "Indipendent“.
Populární britský zpěvák, tehdy 25letý britský důstojník, byl kapitánem mechanizované jednotky, která roku 1999 velela jednotkám NATO, které se přesunovaly směrem ke strategicky důležitému prištinskému letišti "Slatina", které předtím obsadili ruští vojáci.
"Nedorozumění" kolem přebírání letiště v Prištině r. 1999 po podpisu Kumanovské dohody byla hlavní zprávou ve světových médiích.
Blunt v sobotu večer poprvé veřejně promluvil o své úloze v tehdejších událostech. Wesley Clark byl později dočasně na postu vrchního velitele NATO v Evropě vyměněn.„Myslím si, že každý, kdo podporuje válku, je zrůda. Válka je hrozná a já nechci mluvit o tom, co jsem viděl“, řekl James Blunt.
Britskou armádu opustil r. 2002 kvůli hudební kariéře. Světové popularity pak dosáhl popovou baladou "You're so Beautiful".

Zdroj: http:http://www.vesti-online.com/Vesti/Svet/96905/Odbio-sam-naredenje-Klarka-da-napadnem-Ruse-na-Slatini , překlad: Lucie Nováková