Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 17 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Uzavřou Spojené státy Camp Bondsteel v Kosovu? Email

Středa. 20. dubna 2011/ Lawrence Marzouk

Velké vojenské základně v jižním Kosovu hrozí, že bude zredukována nebo uzavřena, protože se americká strategická pozornost odvrací od Balkánu, říká velvyslanec USA v Kosovu Christopher Dell pro Jane's.

Velvyslanec Dell řekl rozhovoru pro Jane's Intelligence Review, že je „mýtem“, že základna Bondsteel byla postavena, aby rozšířila americkou moc do tohoto regionu. Ve skutečnosti je velkým finančním břemenem, řekl.

Součástí posunu ve strategickém důrazu bude, podle tohoto rozhovoru, stažení amerických vojenských prostředků, které jsou v této oblasti umístěny.

Dell je citován, jak říká: „Bondsteel je obrovský závazek, velice nákladný majetek. A my ho zde netoužíme udržovat déle, než bude absolutně nutné pro podporu naší přítomnosti … dokonce můžeme hovořit o tom, že americká úloha zde bude pokračovat, ale bez základny Bondsteel.“

Kosovo se v rámci americké agendy posunuje na nižší stupeň, řekl Dell magazínu Jane's, protože přednost získávají jiné problematické regiony.

„Můžete tomu rozumět tak, že tlak událostí jinde, ať již pokračující situace v Afghánistánu nebo narůstající vlna demokratických povstání napříč Středním východem, prostě poutá pozornost tvůrců politiky k naléhavějším problémům dneška,“ řekl.

„Nikdy není dobré být na titulní stránce listu The Washington Post, protože to obvykle znamená, že vaše země je v nesnázích. Skutečnost, že Kosovo opustilo titulní stránky novin, je známkou jeho pokračujícího vývoje a reálné stability,“ pokračoval Dell.

Zdroj: http://www.balkaninsight.com/en/article/dell-bondsteel-to-be-wound-down, překlad: Karel Hyka