Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.



Právě připojeni - hostů: 785 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA





Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balné



Objednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA




DOPORUČENÁ KNIHA:



Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.





Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.




  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Ráj gangsterů na Kosovu Email

Čtvrtek, 4. srpna 2011

Většina kriminálních aktivit se na Kosovu realizuje v rámci rodinných klanů, takzvaných fisů, které kontrolují jednotlivé části území. Kromě drog, kosovské zločinecké gangy pašují také zbraně, lidi, naftu a cigarety.

Vyslání speciálních jednotek kosovské policie na administrativní přechody Jarinje a Brnjak na Kosovu a Metochii bylo dle Hašima Thaçiho „demonstrací pořádku a zákona.“ Své rozhodnutí vysvětlil tím, že nemůže „donekonečna tolerovat, že je jedna část země černou dírou“ a že jde o „jasný signál k boji proti zločinu, ilegálnímu obchodu a korupci.“

Všeobecně je však známo, a svět o tom dobře ví, že je tomu právě naopak, že líheň zločinu se nachází jižně od řeky Ibar. Tuto část Kosova  západní média vícekrát nazvaly „rájem gangsterů“.

Je rovněž známo i to, že srbské ministerstvo vnitra nemá pravomoc působit na území Kosova a že i proto je spolupráce s mezinárodními silami na poli boje proti zločinu a korupci na velmi nízké úrovni, prakticky neexistuje. O kriminálních aktivitách, jejích původu a vývoji v srbské jižní provincii svědčí, mj. dokument srbské vlády „Bílá kniha o organizovaném zločinu na Kosovu“, jakož i zprávy zahraničních zpravodajských služeb a policejních složek.

Americká Agentura pro potírání drog (DEA) označila kosovské Albánce za druhé nejvýznamnější pašeráky narkotik v rámci celosvětového drogového trhu. Z celkového množství drog, které se dostává na evropský trh, až 65 % projde územím Kosova, přičemž kosovští Albánci kontrolují více než 80 % obchodu s heroinem.

Jeden z kanálů, kterým se drogy z Turecka převážejí do Itálie a potom dále do západní Evropy, prochází, podle údajů srbské vlády, přes Tropoje, přístav Drač a Valonu v Albánii. Jisté množství heroinu se zpracovává v albánských laboratořích a převáží do vesnic Lužane, Muchovac a Velký Trnovac na jihu Srbska a potom do Černé Hory, odkud se pak heroin dále distribuuje do Evropy. Nezpracované drogy z Albánie končí v okolí měst Gnjilane a Prizren.

Kromě drog, kosovské zločinecké gangy pašují také zbraně, lidi, naftu a cigarety.

Podle údajů srbské vlády, většina kriminálních aktivit na Kosovu probíhá v rámci rodinných klanů, tzv. fisů, které vždy kontrolují určité části území. Fisy jsou pevně navázány na podobné zločinecké skupiny v evropských zemích, zvláště se jedná o Turecko, Albánii a Bulharsko, protože právě územími těchto států probíhají hlavní trasy pašování.

Co se týče organizovaného zločinu, území Kosova je rozděleno na tři zóny kontrolované jednotlivými vůdci bývalé „UÇK“, nyní politickými činiteli. První zónou je Drenica, pod kterou spadají trasy přes Prizren, Klinu, Istok a Kosovskou Mitrovici, jež spojují Černou Horu s Makedonií. Tuto zónu ovládá rodina Thaçi zabývající se ilegálním obchodem se zbraněmi, kradenými automobily, lidmi, cigaretami a palivem. Je navázána na albánské, makedonské, bulharské a české podsvětí.

Druhou oblastí je Dukanjin, na území obcí Peć, Dečani a Djakovica. Zde operuje tzv. metochijská skupina v čele s rodinou Haradinaj. Zabývají se ilegálním obchodem se zbraněmi, drogami, kradenými automobily, akcízovým zbožím a výběrem výpalného. Pašované zboží se cestou Peć - Kula - Rožaje distribuuje do Makedonie a jižního a jihozápadního Srbska (Raška).

Třetí zónou je oblast řeky Lab, která zahrnuje obce Gnjilane, Vitina a Kačanik. Zde působí skupina věrná Rustemu Mustafovi, zvanému Remi, jednomu z nejvlivnějších velitelů bývalé UÇK. Tato skupina se soustřeďuje na pašování drog.

Zátah v New Yorku

Americká Agentura pro potírání drog (DEA), Federální úřad pro vyšetřování (FBI) a newyorská policie zatkly v polovině července letošního roku 27 členů albánské mafie, čímž byla ve zmíněném městě rozbita velká a dobře organizovaná skupina pašeráků drog. Na to, o jak rozsáhlou šlo operaci, poukazuje i skutečnost, že zmíněná skupina působila na třech kontinentech a měla více než stovku spolupracovníků.

Tato akce nejlepším možným způsobem ukazuje, jak je albánská narkomafie silná a kolik má ve skutečnosti na celém světě poboček. Faktem je, že dnes Kosovo a Albánie představují nejdůležitější centra obchodu a distribuce narkotik na světě. Kanály, kterými se odvíjejí tyto operace, jsou početné, a je těžké je vystopovat, protože celá kosovská společnost je s penězi získanými z obchodu s narkotiky hluboce svázána.

Zdroj: http://www.nspm.rs/hronika/politika-gangsterski-raj-na-kosmetu.html