Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 70 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
První kniha o událostech ve vesnici Račak Tisk Email

Pátek, 18. listopadu 2011


Na letošním knižním veletrhu představilo nakladatelství Filip Višnjić první knihu o událostech ve vesnici Račak na Kosovu a Metochii s názvem „Plná pravda o Račaku“, která vysvětluje největší světový podvod po Markalech. Události ve vesnici Račak byly důvodem bombardování Srbska v akci „Milosrdný anděl“, aby se údajně zabránilo humanitární katastrofě na Kosovu a Metochii tj. aby Albánci byli „zachráněni“ před „etnickými čistkami“.

Autory knihy jsou Zejnel Zejneli, novinář a publicista a Bogoljub Janićević, někdejší šéf srbské policie v Uroševci, dnes v důchodu. 360 stran obsahuje dvacítku fotografií o zločinech albánských teroristů UÇK a skoro tři tisíce jmen zavražděných, unesených a zmizelých Srbů, ne-Albánců a Albánců. Kniha předkládá záznamy z výslechů zajatých příslušníků UÇK a těch, kteří prošli výcviky ve vojenských kempech v Albánii.

V knize se poprvé objevují dobře chráněné satelitní fotografie vesnice Račak po akci příslušníků srbské policie, kde jsou jasně označeni zabiti teroristi, ale i satelitní snímek vesnice pořízený den po akci policie na stejném území, na kterém zabití už nejsou. Byli přeneseni do takzvaného „údolí“ ve vesnici Račak, kam téhož dne, s vybraným štábem novinářů, přijel i šéf pozorovatelské mise OSN William Walker a prohlásil, že jde o „masakr nevinných Albánců“. Poté začaly přípravy na bombardování Srbska, které začalo 24. března 1999, nařízením dlouholetého srbského „přítele“ Jiviera Solany, generálního tajemníka NATO.

Kniha vznikla na základě dokumentů, z nichž některé jsou zveřejněny jako faksimile oficiálních prohlášení a výpovědí jednotlivců. Objevují se dokumenty o velkém podvodu v Račaku: jak byl plánován, jak probíhala akce policistů ve vesnici Račak, proč byla podniknuta a co se tam vlastně stalo. Uvedena jsou i jména všech zabitých teroristů, ne civilistů jak tvrdil agent CIA William Walker, ve funkci šéfa Kosovské verifikační mise. V knize jsou poprvé zveřejněny příběhy unesených, mimo jiné otřesná zpověď unesené dívky z okolí Gnjilanu, kterou podepsala a kde uvádí, jak se svojí kamarádkou byla unesena, co všechno zažila, koho ve vězení viděla, kdo je mučil a proč měl stráž ve vězení americký voják, který nereagoval, když se dívky rozhodly uprchnout.

V rukopise jsou i zatím neznámé detaily a zprávy srbských soudních orgánů z prohledání místa činu, dále zprávy srbských, ruských a finských forenzních expertů, a také přiznání finské expertky Heleny Ranty o tom, že vypracovala lživou zprávu o příčinách úmrtí a údajném „masakru“ srbské policie na „nevinných civilistech“, pod nátlakem vysokých úředníků Ameriky, NATO a EU.

Poprvé se objevují jména členů UÇK, na základě seznamu a lokalit, které vypracovalo NATO podle regionů působení a jmen velitelů, jako i prohlášení zajatých příslušníků UÇK, kteří mluví o výcviku v Albánii, ozbrojení, účasti v bojích, o únosech a vraždách, a také o tom, kdo jsou vrazi a únosci některých Srbů a ne-Albánců, kdo byli příslušníci UÇK, velitelé, šéfové policie, kde působili, koho likvidovali, co plánovali. Dále jsou zveřejněny výpovědi Albánců, kteří obviňují příslušníky svého národa a vypovídají o tom, kdo zásobuje UÇK, kdo prošel výcvikem v Albánii, dále o léčkách, které připravovali příslušníci UÇK, o tom, jak sledovali a informovali o pohybu policie a armády na Kosovu a Metochii.

V knize „Plná pravda o Račaku“ se poprvé objevuje stenogram dosud neznámého (neobjeveného) nepříjemného rozhovoru po akci ve vesnici Račak, mezi představiteli Srbska a mezinárodními představiteli o údajné účasti Armády Jugoslávie v této akci, která, jak je již známo, následovala po vraždě policisty v okolí této vesnice. Jsou zde i dokumenty o tom, jak jednotliví členové Verifikační mise převáželi zbraně pro UÇK a „zachraňovali“ příslušníky UÇK tím, že je převáželi svými vozy z jednoho místa na druhé.

Popisuje se situace na Kosovu a Metochii po příchodu takzvané „Mírové mise“, únosy Srbů, vpády do domů, únosci a další zločinci. Poprvé je zveřejněna výpověď unesených dívek jako dokument, který nikdo nikdy nevzal na prozkoumání, dokonce ani haagští vyšetřovatelé, a jak je již známo, nikdo nezahájil vyšetřování proti únoscům, kteří jsou uvedeni plnými jmény. Kniha obsahuje početná jména Srbů a ne-Albánců, kteří byli zavražděni, uneseni a zmizeli během příchodu Mírové mise na Kosovo a Metochii.

Kniha „Plná pravda o Račaku“ je významným dokumentem, který vynesl na světlo velký světový podvod, plánovaný v „kuchyni“ Západu s úkolem, najít důvod k bombardování a zabíjení Srbů, které trvalo 78 dní a bylo zastaveno podepsáním Kumanovské dohody. Dnes je všem jasné, že cílem bombardování Srbska nebyla takzvaná „ochrana“ Albánců, ale odejmutí Kosova a Metochie a vytvoření nového albánského státu pro potřeby Ameriky a jejích západních spojenců.

 

Prameny:

http://www.slobodanjovanovic.org/2011/11/16/prva-knjiga-o-dogadajima-u-selu-racak/

http://www.kosovoonline.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=366%3Anezavisle-soudni-pitvy-v-ozbrojenem-konfliktu-vyetovani-obti-z-raaku-v-kosovu&catid=59%3Adokumenty&Itemid=136&lang=cs

 Zpracování: nk

Další zmínky o Račaku na našich stránkách najdete pomocí fulltextového vyhledavače na horním pravém okraji této stránky – malé okénko s nadpisem Search. Stačí vepsat Račak.