Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.



Имамо 667 гостију на мрежи

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA





Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balné



Objednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA




DOPORUČENÁ KNIHA:



Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.





Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.




  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Historie
Ana Filimonova: Srbové na Kosovu a Metochii Ел. пошта
There are no translations available.

Pondělí, 27. května 2013



Ani demokracie, ani práva

V prvním bodě požadavků, které zazněly na velkém protestním mítinku „Zůstáváme v Srbsku“ proti dohodě Bělehradu a Prištiny, který se uskutečnil 10. května (v Bělehradě) symbolicky ve 12.44 (jako připomenutí platné Rezoluce 1244 RB OSN), se požaduje, aby se Ústavní soud urychleně, nejpozději do třiceti dnů, vyjádřil k dohodě z Bruselu a ke všem dohodám, které uzavřela tato a předchozí vláda, a které zasahují do

Опширније...
 
Vraní soud: osobní vzpomínky na Kosovo z let 1999-2009 Ел. пошта
There are no translations available.

Pátek, 16. března 2012 / Mary Walshová



Během mých let práce v Kosovu jsem často přemýšlela o příbězích, které mi vyprávěl můj otec o svém mládí v hrabství Kerry v jihozápadním Irsku. Vyrůstal poblíž Dingle a strávil mnoho času v pohoří Kerry, kde měl příležitost pozorovat celou řadu přírodních jevů, včetně jednoho „vraního soudu“.

Jde o neobvyklý úkaz, který je zřídkakdy k vidění, ale často se o něm zmiňuje středověká literatura. Velké shromáždéní vran obklopí jednou nešťastnou obět, která je „obviněna“. Tohoto ptáka oddělí a sednou si na větve okolo něj, čechrají si peří

a každá přijímá cosi jako zvláštní roli: od žalobce a soudce až po řadového soudního sluhu.

Po jistou dobu se velmi kráká. Vrány horečnatě budují případ. Obviněný je vždy shledán vinným a odnese si následky. Zbytek skupiny se snese na oběť a uklove ji k smrti. Po „procesu“, výkonu trestu vraní vraždy (ano, tím podstatným jménem je „vražda“) odlétají a ponechávají zbité tělo obviněného shnít.

Опширније...
 
15. únor – Den státnosti Republiky Srbsko Ел. пошта
There are no translations available.

V tento den začalo před 207 lety období v dějinách známé jako srbská revoluce, čímž vyvrcholil srbský odboj za konečné osvobození od turecké nadvlády. V roce 1835 byla téhož dne v tehdejším srbském knížectví vyhlášena první srbská ústava, která je dle náboženského svátku „Sretenje Gospodnje“ nazývána také Sretenjská ústava. 15. únor je proto kvůli významu těchto událostí pro srbský stát oslavován jako Den státnosti Srbska.

Опширније...
 
Rozbíjení Jugoslávie: rozhovor s Dianou Johnstone Ел. пошта
There are no translations available.

 

Jak jste vnímala Jugoslávii před jejím rozpadem? Co bylo na tomto společenství obdivuhodné? A co tak obdivuhodné nebylo? 

Každé společenství má své dobré i špatné stránky. Nejsem schopna celkově posuzovat tak složité společenství, jakým byla bývalá Jugoslávie.

Ze své osobní zkušenosti vím, že obdivuhodné nebylo, že v době Titova života byla Jugoslávie osobní diktaturou. Tito neřídil všechno, ale ve sporných případech měl právo činit konečná rozhodnutí. Nejtvrdší represe se týkaly komunistů loajálních k Sovětskému svazu po Titově roztržce se Stalinem v roce 1948. Represe však není tím jediným, co je špatné na diktatuře, na systému, který podporuje pokrytectví a nedostatečně postihuje nekalé nebo nemoudré jednání. Bez ohledu na nedemokratický režim bylo nicméně vždy snadné v Jugoslávii nalézt kritické intelektuály, kteří mysleli samostatně a říkali, co si myslí.

Опширније...
 
Gazimestan Ел. пошта
There are no translations available.

Historické území bitvy na Kosově poli, která byla svedena 28.června 1389, se nachází cca 5 km severně od Prištiny.
 alt

V boji se zde střetla srbská armáda (25 000 mužů) pod vedením kníže Lazara s tureckou armádou (40 000 mužů) pod vedením sultána Murata I.

Na straně knížete Lazara bojovali i pravoslavní Albánci a podle některých pramenů i čeští žoldnéři, na straně tureckých Osmanů žoldnéři z italského Janova. V bitvě Srbové bojovali proti ohromné přesile tureckých bojovníků a třebaže Srbové tuto bitvu fakticky prohráli, utrpěli Turci na své straně obrovské ztráty.

Опширније...
 
<< Почетак < Претходна 1 2 Следећа > Крај >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL