Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.



Právě připojeni - hostů: 349 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA





Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balné



Objednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA




DOPORUČENÁ KNIHA:



Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.





Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.




  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Gerhard Schroeder: Uznání nezávislosti Kosova byla velká chyba Email
Pátek, 23. říjen 2009

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder v rozhovoru pro NIN prohlásil, že uznání nezávislosti Kosova bylo velkou chybou, což potvrzuje i skutečnost, že dvě třetiny mezinárodního společenství tak neučinily. Domnívá se, že budoucnost Srbska je v Evropské unii, která má zájem na tom, aby tento region zůstal stabilní.

„Uznání jsem kritizoval proto, že bylo velmi předčasné a byla podmíněno velkým tlakem tehdejší americké vlády," řekl Schröder.
Dle jeho slov to ale nemá souvislost s intervencí NATO roku 1999, které se zúčastnilo i Německo, protože se jednalo o „společné evropské rozhodnutí".
„I nadále vojenskou intervenci považuji za správnou, přestože jsem si vědom, že mnohým přinesla velké utrpení,"pokračoval Schröder.
„Srbsko má proevropskou vládu v čele s proevropským prezidentem a svou práci odvádí výborně. Avšak jestliže EU nebude podporovat Srbsko v jejich činnosti, existuje nebezpečí, že se zde primátu chopí síly, které ho budou táhnout zpět a zemi zatlačí do izolace, což by byla katastrofa nejen pro Srbsko, ale i pro Unii. Proto Evropská unie musí urychlit proces přibližování Srbska k EU, přičemž některé podmínky jsou již splněny. To se pak musí odrazit na liberalizaci vízového režimu a na zlepšení hospodářské spolupráce. Především je však potřeba Srbsku jasně říci, kdy budou rozhovory o vstupu do EU započaty.
Na závěr svého projevu dodal, že toto vše je potřeba udělat hned, avšak Srbsko pro dosažení tohoto cíle musí vyřešit ,ještě některé věci'".